Dzień 1

Przelot do San Jose Costa Rica. Transfer do hotelu w centrum miasta. Kolacja i czas na odpoczynek.

Dzień 2

Śniadanie a po nim krótkie zwiedzanie stolicy Kostaryki z centrum miasta oraz wizyta w Prekolumbijskim Muzeum Złota a także w miejskim centrum sztuki i rękodzieła, gdzie zakupić można wspaniale pamiątki z Kostaryki. Następnie przejazd do położonego w dżungli miasta La Fortuna. Zakwaterowanie w hotelu I kolacja.

Dzień 3

Po wczesnym śniadaniu całodzienny pobyt w dżungli. Odbędziemy dłuższą wędrówkę do stóp pięknego wodospadu, gdzie będzie możliwa kąpiel  w spiętrzonych wodach. Następnie odwiedzimy centrum kultury Malejków – lokalnej społeczności, która do dziś kultywuje swoje tradycje, a nie jest to łatwe, gdyż zostało ich tylko kilkuset.

W dalszej części dnia odbędziemy wędrówkę u podnóży wulkanu Arenal do linii ostatniego dużego wybuchu z roku 1968. I wreszcie zakończymy dzień w gorących źródłach, wznosząc toast za udany pierwszy dzień w dżungli.

Powrót do hotelu i kolacja.

Dzień 4

Kolejny dzień pełen wrażeń rozpoczniemy od zipliningu. Kostaryka znana jest z najlepszych na świecie atrakcji tego typu a smaczku temu dodaje fakt, że będziemy latać na linach ponad dżunglą, wodospadami i  potokami górskimi na wysokości nawet prawie 100 m, a najdłuższa trasa liczyć będzie prawie… kilometr. Zabawa i emocje gwarantowane, podobnie jak bezpieczeństwo.

Po powrocie popołudnie spędzimy na doskonałych dla ciała a zwłaszcza skóry kąpielach w basenach z gorącymi wodami pochodzenia wulkanicznego, gdzie bogata w wiele minerałów woda zadba o  jakość naszej skóry.

Na koniec dnia kolacja.

Dzień 5

Dzisiaj udamy się na wspaniałą konną przejażdżkę do poziomu rzeki Rio Celeste – Niebieskiej rzeki, w nurtach której zażyć będzie można przyjemnej  kąpieli. Po drodze zatrzymamy się na wiszącej krótkiej kładce (która będzie preludium do popołudniowej wyprawy), a także zabawimy się w Tarzana i Jane na wiszącej wysoko na drzewach Huśtawce Tarzana.

Popołudniu kolejne atrakcje w postaci wędrówki po wiszących mostach o długości nawet 80-90 metrów i takiejże  tu i ówdzie wysokości, a wszystko oczywiście w dżungli wśród wspaniałej roślinności oraz bogatego świata zwierząt, a także ptaków, które, miejmy nadzieję,  będzie nam dane zobaczyć.

Po powrocie do hotelu kolacja.

Dzień 6

Po śniadaniu czas dla siebie na ostatnie kąpiele w gorących źródłach, a w południe ruszymy w podróż na zachód kraju, do prowincji Guanacaste, gdzie późnym popołudniem zakwaterujemy się w hotelu w bliskości Pacyfiku. Tam tez kolacja.

Dzień 7

Po śniadaniu całodzienny wyjazd na plażę Playa Flamingo. Możliwość kąpieli słonecznych, jak i w samym oceanie.

Powrót do hotelu I kolacja.

Dzień 8

W dniu dzisiejszym pobyt w Tamarindo – kurorcie nad Pacyfikiem, a także na Playa Grande – jednej z najpiękniejszych plaż Kostaryki.

Powrót do hotelu i kolacja.

Dzień 9

Po śniadaniu ruszamy w drogę powrotna do San Jose, gdzie po przyjeździe kolacja pożegnalna.

Dzień 10

Śniadanie, a po nim przygotowanie do lotu powrotnego. Transfer na lotnisko i lot do Europy.

Dzień 11

Przylot do Polski

Cena: 2380$

W cenie pobytu na Kostaryce:

 • Transfery samochodowe po Kostaryce
 • Śniadania oraz obiadokolacje
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w hotelach – resortach 3* i 4*
 • Ziplining w dżungli
 • Wycieczka po dżungli (ok 10 godzin)
 • Gorące źródła wulkaniczne
 • Wycieczka po wiszących mostach
 • Wycieczka konna do Rio Celeste
 • Wszystkie wstępy w San Jose
 • Miejscowe podatki

Cena nie obejmuje:

 • Wydatki natury osobistej
 • Zwyczajowe napiwki dla przewodnika i kierowcy
 • Przelotu do i z Kostaryki