WASHINGTON – PHILADELPHIA – DOYLESTOWN – NEW YORK

CZAS TRWANIA – 3 DNI

DZIEN 1

WYJAZD W GODZINACH NOCNYCH LUB WCZESNOPORANNYCH. PRZEJAZD PRZEZ MICHIGAN, OHIO, PENSYLWANIE, MARYLAND DO WASHYNGTON DC. 

ZWIEDZANIE STOLICY USA ROZPOCZYNAMY OD DŁUŻSZEGO SPACERU PO NARODOWEJ NEKROPOLII – CMENTARZU ARLINGTON, NA TERENIE KTÓREGO PO DZIŚ DZIEŃ ODBYWAJĄ SIĘ POGRZEBY ŻOŁNIERZY AMERYKAŃSKICH POLEGŁYCH W RÓŻNYCH KONFIKTACH NA ŚWIECIE. ZOBACZYMY RÓWNIEŻ GROBOWIEC RODZINY KENNEDY, AMFITEATR PAMIĘCI, GRÓB NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA, A PRZY DUŻYM SZCZĘŚCIU BYĆ MOŻE ZMIANĘ WARTY. 

NASTĘPNIE UDAMY SIĘ PRZEZ RZEKĘ POTOMAC DO POMNIKA KU CZCI PREZYDENTA LINCOLNA ORAZ ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W JEGO BEZPOŚREDNIEJ BLISKOŚCI POMINKÓW ŻOŁNIERZY WOJNY WIETNAMSKIEJ ORAZ KOREAŃSKIEJ. W CZASIE PRZEJAZDU  W OKOLICE BIAŁEGO DOMU ZOBACZYMY POMNIKI ŻOŁNIERZY DRUGIEJ WOJNY ŚWIATOWEJ ORAZ MONUMENT WASHINGTONA.

W DALSZEJ KOLEJNOŚCI ODBĘDZIEMY SPACER WOKÓŁ REZYDENCJI PREZYDENTA I WRESZCIE UDAMY SIĘ NA WZGÓRZE KAPITOLSKIE, GDZIE PODZIWIAĆ BĘDZIEMY SIEDZIBĘ PARLAMENTU AMERYKAŃSKIEGO ORAZ ZWIEDZIMY BUDYNEK SĄDU NAJWYŻSZEGO  ORAZ  BIBLIOTEKI KAPITOLSKIEJ. 

PO ZAKONCZENIU ZWIEDZANIA WASHINGTONU UDAJEMY SIĘ W KIERUNKU PÓŁNOCNYM NA NOCLEG W  HOTELU. 

DZIEN 2

ROZPOCZYNAMY OD WIZYTY W PHILADELPHII – MIEJSCU NARODZIN  AMERYKAŃSKIEJ PAŃSTWOWOŚCI. ZOBACZYMY TUTAJ  INDEPENDENCE HALL – BUDYNEK, W KTÓRYM  POWSTAŁA SŁAWNA DEKLARACJA NIEPODLEGŁOŚCI, A TAKŻE OBEJRZYMY SAM DZWON WOLNOŚCI –RELIKWIĘ NARODOWĄ USA ORAZ EKSPOZYCJĘ JEMU POSWIĘCONĄ.

KOLEJNY PUNKT PROGRAMU TO DOYLESTWON – AMERYKAŃSKA CZĘSTOCHOWA – STOLICA DUCHOWA POLONII AMERYKAŃSKIEJ. OBEJRZYMY TU OBYDWA KOŚCIOŁY: GÓRNY Z PIĘKNYMI WITRAŻAMI PRZEDSTAWIAJĄCYMI HISTORIE POLSKI I USA ORAZ DOLNY  ZE WSPANIAŁĄ REPLIKĄ KAPLICY CZARNEJ MADONNY Z CZĘSTOCHOWY. BĘDZIE RÓWNIEŻ MOŻLIWOŚĆ KRÓTKIEGO CZASU DLA SIEBIE W TYM JAKŻE PIĘKNYM MIEJSCU.

W DALSZEJ CZĘSCI DNIA UDAMY SIĘ DO NOWEGO JORKU, DOKŁADNIEJ ZAŚ DO JEGO REPREZENTACYJNEJ CZĘŚCI NA MANHATTAN, KTÓREGO ZWIEDZANIE ROZPOCZNIEMY OD WIZYTY W PARKU PAMIĘCI NA TERENIE WORLD TRADE CENTER, GDZIE ZŁOŻYMY HOŁD KILKU TYSIĄCOM OFIAR ATAKU Z 11 WRZESNIA 2001.

NASTĘPNIE PRZEZ FINANSOWE CENTRUM MIASTA UDAMY SIĘ DO MEKKI WIELKIEGO BIZNESU NA WALL STREET I DALEJ DO SYMBOLU PROSPERITY –SŁAWNEGO BYKA. KOLEJNE MIEJSCE NA NASZEJ WĘDRÓWCE PO NY TO BATTERY PARK – NAJBARDZIEJ NA POŁUDNIE WYSUNIĘTY OBSZAR MANHATTANU Z PANORAMĄ NA STATULE WOLNOŚCI ORAZ ELLIS ISLAND. STĄD TEŻ W PLANIE REJS STATKIEM DO TYCHŻE MIEJSC I WOKÓŁ DOLNEGO MANHATTANU.

NASTEPNIE PRZEJAZD DO ŚRODKOWEJ CZĘŚCI WYSPY NA WYSOKOŚĆ CENTRAL PARK, GDZIE PRZY JEGO ZACHODNIEJ KRAWĘDZI ZOBACZYMY M.IN. DOM, W KTÓRYM ZAMORDOWANY ZOSTAL JOHN LENNON. UDAMY SIĘ WRESZCIE NA TIME SQUARE – SPEKTAKULARNE MIEJSCE NOWEGO JORKU NA WYSOKOSCI BROADWAY-U, GDZIE BĘDZIE CZAS WOLNY DLA PAŃSTWA DYSPOZYCJI Z MOŻLIWOSCIĄ ZAKUPU PAMIĄTEK CZY WIZYTY W JEDNEJ  Z BROADWAYOWSKICH KAWIARNII CZY PUBIE. PO UPOJNYM WIECZORZE NA MANHATTANIE WYJAZD NA NOCLEG DO HOTELU.

DZIEN 3

DZISIAJ CZAS SPĘDZONY NA ŚRODKOWYM MANHATTANIE, A W PLANIE WIZYTA W KATEDRZE ŚW. PATRYKA, SPACER PO NAJDROŻSZEJ ULICY ŚWIATA – FIFTH AVE – WSPANIAŁA PANORAMA MIASTA I OKOLIC Z TRZECH POZIOMÓW SZCZYTU ROCKEFFELER CENTER, SAMA WIZYTA W TYMŻE CENTRUM, PRZEJAZD SŁAWNĄ 34-TH STRRET, GDZIE ZOBACZYMY EMPIRE STATE BUILDING, MADISON SQUARE GARDEN ORAZ NAJWIĘKSZY NA ŚWIECIE JEDNODEPARTAMENTOWY SKLEP. W GODZINACH POŁUDNIOWYCH ROZPOCZNIEMY NASZĄ PODRÓŻ POWROTNĄ DO METROPOLII DETROIT PRZEZ NEW JERSEY, PENSYLWANIĘ, OHIO I MICHIGAN.

PLANOWANY POWRÓT OK 10-11 PM UWARUNKOWNY JEST SYTUACJĄ NA DROGACH.