Dzień 1

Przylot do Los Angeles. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas na odpoczynek i aklimatyzację. W razie wczesnego przylotu możliwe wstępne zwiedzanie miasta z program dnia następnego.


Dzień 2

LOS ANGELES: pobyt w historycznym Pueblo – miejscu powstania miasta, krótka wizyta w meksykańskim bazarze. Wizyta w Beverly Hills na sławnej Rodeo Drive a następnie przejazd do Santa Monica – czas wolny na plaży nad Pacyfikiem oraz na molo z ławeczką Forresta Gumpa.

HOLLYWOOD – synonim amerykańskiej produkcji filmowej, żyjący z dawnej świetności oraz legendy “fabryki snów”, spacer “aleją gwiazd”, w której chodniki wstawiono około 2 tys. mosiężnych tablic z nazwiskami najsłynniejszych postaci showbiznesu, Chiński Teatr, przed którym znajdują się odciski stóp i dłoni sław filmu, Teatr Kodaka, w którym rozdawane są Oskary. Wyjazd w kierunku północnym na nocleg.

Dzień 3

SEQUOIA NATIONAL PARK – całodzienny pobyt w Parku Narodowym Sekwoi (tylko przy transporcie bez użycia autokaru). Odbędziemy kilka wędrówek po parku wśród jednych z najstarszych i największych organizmów żywych, jakimi są sekwoje. Okazja do obserwacji świata zwierząt w tym przy odrobinie szczęścia niedźwiedzi Grizzli.

Dzień 4

PARK NARODOWY YOSEMITE: Przejazd widokową, pełną serpentyn trasą wśród niemal pionowych, poprzecinanych licznymi wodospadami skał. Spacer do romantycznego wodospadu “Welon Panny Młodej” oraz pod największy na półkuli zachodniej wodospad Yosemite, spadający z wysokości kilkuset metrów trzema kaskadami. Rewelacyjne widoki na najpiękniejszą według wielu dolinę polodowcową wraz z olbrzymimi szczytami górującymi nad doliną, a będącymi monolitycznymi geologicznie wzniesieniami, jak chociażby sławny El Capitan.

Dzień 5

SAN FRANCISCO: przejazd historycznym tramwajem kablowym – cable train, wizyta w Chinatown, przejście najbardziej krętą ulicą świata – ulicą kwiatów Lombard Str., spacer po dzielnicy portowej Fisherman’s Wharf, przysmaki „owoców morza”, rejs statkiem po Zatoce oraz Pacyfiku, pod mostem Golden Gate i wokół wyspy Alcatraz, na której znajdowało się słynne więzienie, przejazd do punktu widokowego przez słynny most Golden Gate. Następnie przejazd urokliwą trasą przez Sierra Nevada do Reno w Nevadzie.

Dzień 6

SALT LAKE CITY: dzień przejazdowy do Salt Lake City wśród pasm górskich północnej Nevady do Utah gdzie m.in. zobaczymy solną pustynię na obrzeżach Wielkiego jeziora Słonego, a później zwiedzanie miasta Mormonów z obszarem wokół ich świątyni, gdzie zobaczymy samo centrum informacyjne, siedzibę sławnego Chóru Mormońskiego, pierwszą świątynię Mormonów, okolice domostwa Bringhama Younga oraz stanowy Capitol.

Dzień 7

YELLOWSTONE: dziś cały czas poświęcimy na najstarszy park narodowy Yellowstone wraz z jego atrakcjami. Rewelacyjny kanion rzeki Yellowstone, baseny gejzerowe ze sławnym Old Faithful, wodospady na rzece Yellowstone, błotne wulkany i oczywiście świat zwierząt z królami tego terenu –bizonami. Dzień, który z pewnością pozostawi niezapomniane wrażenia na całe życie.

Dzień 8

BRYCE CANYON: nowy dzień, nowy park… tym razem Bryce Canyon, który nie jest kanionem. Zobaczymy tutaj fantazyjnie ukształtowane formy skalne o kształcie iglic w oszałamiających kolorach ognisto-pomarańczowych, czerwonych, żółtych i białych. Odbędziemy kilka wedrówek po parku z możliwoscią zrobienia rewelacyjnych zdjęć.

Dzień 9

MARBLE CANYON, HORSESHOE BEND: przejazd przez skraj parku narodowego Zion na północne przedpole wielkiego kanionu Kolorado, ale wcześniej przejazd przez Marble Canyon, stary most Navajo. Zobaczymy również sławne kolano rzeki Kolorado – Horseshoe Bend oraz tamę Powella, która otwiera od wschodu Wielki Kanion.

Dzień 10

KANION KOLORADO: w razie wczesnej decyzji o organizacji grupy, co pozwoli na możliwość zakupu biletów, odwiedzimy dziś sławny Antylope Canyon, gdzie wrażenia mogą zwalić z nóg, a zdjęcia tu wykonane będą pamiątką na całe życie. Następnie kolejny gwóźdź programu czyli pobyt na południowej krawędzi Wielkiego Kanionu z kilkoma punktami widokowymi, co pozwoli nam poznać piękno i charakter tego niezwykłego miejsca.

Dzień 11

SEDONA. LAS VEGAS: dzień rozpoczniemy od pobytu w sławnej Sedonie – miasteczku urokliwie położonego wśród czerwonych skał północnej Arizony. Następnie przejazd na Tamę Hoovera, która zamyka Wielki Kanion od strony zachodniej. Spacer po koronie tamy, a później dalsza droga do… Las Vegas – miasta, które nigdy nie zasypia. Wieczorem i nocą samodzielne spacery po sławnym bulwarze -The Strip, wśród kasyn, do których wszędzie można wejść, by obejrzeć ciekawą architekturę budynków tak z zewnątrz, jak i wewnątrz. Możliwość obejrzenia wielu darmowych shows, jak chociażby sławne tańczące fontanny przed Bellagio.

Dzień 12

Całodzienny pobyt w Las Vegas – możliwość wypoczynku na basenie, licznych spacerów po The Strip czy zakupu pamiątek.

Dzień 13

Przejazd do Los Angeles. Transfer na lotnisko i odlot do Polski.


Dzień 14

Przylot do Polski.


Cena: $3850 / $4330 (śniadania i obiadokolacje) – proszę jednak dzwonić na 2487070577 lub pisać na adres jarekrumin@yahoo.com Cena może ulec zmianie.


Warunki:
-przejazdy busem lub busami AC
-Hotele ***o wysokim standardzie, pokoje dwuosobowe
-śniadania w hotelach (oprócz Las Vegas)
-wszystkie wstępy
-wszystkie wjazdy
-opłaty autostradowe i przejazdowe przez mosty i tunele
-opieka polskojęzycznego, wykwalifikowanego przewodnika
-lokalne podatki