Dzień 1

Przylot do Toronto. Odprawa celno – bagażowa. Transfer do hotelu. W razie odpowiednio wczesnego przylotu wyjazd nad wodospady Niagara, by zobaczyć ich nocną iluminację.

Dzień 2

Spacer po kanadyjskiej stronie wodospadów Niagara, po czym przejazd przez granicę i spacer po części amerykańskiej z Kozią Wyspą, platformą widokową, wyspą Luna pomiędzy amerykańskimi wodospadami. Rejs statkiem pod czoło wodospadu. Po wszystkim rozpoczynamy naszą podróż do New York z noclegiem po drodze.

Dzień 3

New York- w programie dolny Manhattan z Wall Street, Battery Park, sławnym Bykiem – symbolem prosperity, World Trade Center z pomnikiem ku czci ofiar zamachów z 11 września. Przejazd na środkowy Manhattan i rejs statkiem wokół wyspy, jaką jest Manhattan. Podziwiać będziemy wspaniałe wieżowce, Statuę Wolności, czy słynne nowojorskie mosty z Brooklyn Bridge na czele. Wieczór spędzimy na Times Square, gdzie czas wolny by poczuć atmosferę miasta, a zwłaszcza Broadway-u.

Dzień 4

Nowy York – zobaczymy słynny Lincoln Center czyli siedzibę placówek kultury przez duze K: Dakota Building –miejsce zamachu na Johna Lennona, słynne Strawberries Field w Parku Centralnym, sam Park Centralny, spacer 5 Avenue z najlepszymi sklepami znanych marek, katedra św. Patricka, Rockefeller Center – gdzie wyjedziemy na trzy najwyższe poziomy budynku, by na koniec pobytu w NY podziwiać jego panoramę. Następnie udamy się do Philadelphii – miejsca powstania Deklaracji Niepodległości – kamienia węgielnego USA. Zobaczymy sam budynek, gdzie powstał dokument oraz Dzwon Wolności – druga największa relikwia USA.

Dzień 5

Stolica USA – Washington DC. Zobaczymy tutaj wzgórze Capitol z siedzibą władzy ustawodawczej USA, Sądem Najwyższym, Biblioteką Kapitolską. Zejdziemy ze wzgórza, by odwiedzić Ogród Botaniczny. Przejedziemy do jednego z największych kościołów świata, jakim jest Bazylika Waszyngtońska. Odbędziemy spacer wokół Białego Domu. Cały czas będzie nam towarzyszyć górujący nad stolicą Pomnik Washingtona. Odwiedzimy pomniki prezydenta Lincolna, żołnierzy wojny koreańskiej i wietnamskiej, by wreszcie odwiedzić najważniejszą amerykańską nekropolię – Cmentarz Arlington z grobami m.in. rodziny Kennedy oraz Grobem Nieznanego Żołnierza. W bezpośrednim sąsiedztwie zobaczymy również Pentagon. UWAGA!!! Z racji charakteru miasta kolejność zwiedzania może ulec zmianie, a także niektóre obiekty mogą zostać wyłączone z możliwości zwiedzania czy nawet spaceru wokół nich z racji takiej czy innej sytuacji społeczno-politycznej.

Dzień 6

Wylot do Nashville – stolicy muzyki country. Odwiedzimy dwie najsławniejsze ulice związane z barami oraz scenami, na których występują głównie amatorzy marzący o karierze. Zobaczymy wspaniały Opryland będący największym hotelem nie będącym kasynem z piękną oranżerią. Zobaczymy stanowy Capitol oraz wybudowany na wzór starożytnej Grecji w skali 1:1 Pantheon.

Dzień 7

Memphis a wiec król rock’n’rolla Elvis Presley. Zobaczymy posiadłość muzyka czyli Graceland a w nim dom, który wygląda jakby Elvis wyszedł godzinę temu na krótką chwilę. Obejrzymy studio nagrań, złote płyty, stroje koncertowe, zdjęcia i pamiątki związane ze sceną jak i życiem Presley’a. Dopełnienie stanowić będą samochody, motocykle a także… samolot króla rock’n’rolla, który wciąż ponoć żyje, według swoich wielu fanów.

Dzień 8

Nowe miasto i nowy rodzaj muzyki… New Orleans – stolica jazzu. Do dziś miasto jest mekką fanów tego typu muzyki. Odnajdziemy charakter French Quarter – sławnej imprezowej dzielnicy miasta, z której z pewnością zapamiętamy jej zapach (niestety). Ale to wszystko z powodu problemów komunalnych miasta leżącego u ujścia Mississippi, co sprawia, że kłopoty ze ściekami są codziennością. Nie powinno nam to jednak przysłonić kolorytu miasta z jego chociażby kreolską kuchnią czy sławnymi ciastkami a’la pączek.

Dzień 9

Dzisiaj dłuższy przejazd do St Augustin – najstarszego stale zamieszkałego miasta USA. Zobaczymy jego “Starówkę” z odrestaurowaną główną ulicą miasta, broniący dostępu do miasta od wieków fort, bardzo klimatyczny uniwersytet.

Dzień 10

Dzień relaksu lub zakupów. Dzisiaj możliwość wypoczynku oraz doskonałych zakupów w centrach wyprzedażowych –outlet mall, z których słynie Floryda.

Dzień 11

Po wypoczynku czas na kosmiczne zwiedzanie – dosłownie i w przenośni, bo dziś w programie Centrum Lotów Kosmicznych – Cape Canaveral. Zobaczymy rakiety i wahadłowce, które były w kosmosie, miejsce startów w kosmos, centrum dowodzenia czy też zabawimy się w… kosmonautów w specjalnie do tego stworzonej kapsule-symulatorze, imitującej kabinę statku kosmicznego. Zabawa i wspomnienia na lata gwarantowane. Po wszystkim wizyta na plaży nad Atlantykiem.

Dzień 12

Dzień dzisiejszy przeznaczony jest dla miłośników parków rozrywki. Można wybrać jeden z nich i mieć dzieć pełen wrażeń. Ceny wysokie i zróżnicowane, ale być na Florydzie i nie odwiedzić Universal Studio z segmentem Harry’ego Pottera, czy też ominąć jakiś park Walta Disneya? Odpowiedzieć należy sobie samemu. Dla tych, którzy się nie zdecydują na pewno znajdziemy zajęcie, jak chociażby plażing…

Dzień 13

Transfer to Miami. Zwiedzanie miasta ze słynną dzielnicą kubanską. Pobyt na plaży na South Beach czy też wieczór na słynnej, aczkolwiek drogiej, Ocean Ave.

Dzień 14

Całodniowy wyjazd do Key West – najdalej na południe położonego punktu kontynentalnej części USA. Zobaczymy dom sławnego pisarza Ernesta Hemingway’a, zimowy Biały Dom czy też wspomniane miejsce najbardziej wysunięte na południe, przy którym tłumy robią sobie zdjęcia, bo stąd już tylko żabi skok na… Kubę. Sama trasa do i z Key West przyniesie sporo emocji wiodąc przez niezliczone mosty lączące małe wysepki.

Dzień 15

Przygotowania do odlotu. Transfer na lotnisko. Odprawa i lot do Europy.


Dzień 16

Przylot do Polski.

Termin: kwiecień – wrzesień
Cena: $3950 lub $4440 ze śniadaniami oraz obiadokolacjami. Proszę jednak dzwonić 2487070577 lub pisać na adres jarekrumin@yahoo.com, gdyż cena może ulec zmianie.


W cenie :
-przejazdy na całej trasie
-wszystkie wstępy do odwiedzanych miejsc (oprócz parków rozrywki w Orlando)
-parkingi, opłaty autostradowe, za przejazdy tunelami czy mostami
-Hotele *** i więcej w klasie turystycznej – pokoje dwuosobowe
-bilet lotniczy na trasie Washington DC-Nashville
-opieka polskojęzycznego, wykwalifikowanego przewodnika
-opieka pracownika biura
-lokalne podatki.
-wyżywienie jak podane w cenie

Cena NIE obejmuje:
-biletu lotniczego Europa-Ameryka-Europa
-wydatków natury osobistej
-ewentualnego wejścia do Parku rozrywki w Orlando

Ilość miejsc ograniczona.

Wpłata zaliczki w wysokości 1/3 ceny zamraża cenę, gwarantując ją dla klienta. Kolejna wpłata 1/3 ceny na 60 dni przed imprezą. Ostatnia wpłata 1/3 ceny na 30 dni przed wyjazdem


Organizator: Jarek Rumin Poltour USA
Tel: 248 7070577

E-mail: jarekrumin@yahoo.com