WIETRZNE MIASTO – CHICAGO

CZAS TRWANIA – 2 DNI

DZIEN 1

WYJAZD Z DETROIT OK. GODZ. 7 AM. PRZEJAZD DO CHICAGO Z PRZERWAMI NA TOALETĘ I ŚNIADANIE. PRZYJAZD DO CHICAGO.

NA POCZĄTEK ZOBACZYMY McCORMICK CENTER – JEDNO Z NAJWIĘKSZYCH W USA CENTRÓW WYSTAWIENNICZYCH, NASTĘPNIE PODZIWIAĆ BĘDZIEMY SOLDIER FIELD – STADION SPORTOWY CHICAGO BEARS, BĘDĄCY POŁĄCZENIEM STAROŻYTNEGO STYLU GRECKIEGO ORAZ NOWOCZESNEJ ARCHITEKTURY  SZKŁO-METAL.

W DALSZEJ KOLEJNOŚCI ODBĘDZIEMY SPACER PO ALEJI SOLIDARNOŚCI Z POMNIKAMI KOPERNIKA I KOŚCIUSZKI. Z PÓŁNOCNEGO KRAŃCA ALEI PODZIWIAĆ BĘDZIEMY WSPANIAŁĄ PANORAMĘ CENTRUM CHICAGO, POZNAJĄC W MIĘDZYCZASIE HISTORIĘ MIASTA I OKOLIC.

PRZEJEDZIEMY NASTĘPNIE PO LAKE SHORE DRIVE, BY ZROZUMIEC JAK PRZYJAZNE SWOIM MIESZKANCOM JEST MIASTO CHICAGO. ZOBACZYMY PIĘKNY BUDYNEK POLSKIEGO KONSULATU W REPREZENTACYJNEJ CZĘŚCI MIASTA. PO KRÓTKIM SPACERZE ODBĘDZIEMY WSPANIAŁY REJS STATKIEM PO RZECE CHICAGO ORAZ WYPŁYNIEMY NA JEZIORO MICHIGAN PODZIWIAJĄC TAKŻE Z TEJ PERSPEKTYWY SZEROKĄ I REWELACYJNĄ PANORAMĘ MIASTA. OBEJRZYMY WSPANIAŁE WIEŻOWCE, Z KTÓRYCH PRAKTYCZNIE KAŻDY TO DZIEŁO ARCHITEKTURY.

W DALSZEJ CZESCI DNIA PRZEJEDZIEMY DO TEJ CZĘŚCI MIASTA, .KTÓRA OD LAT ZAMIESZKIWANA BYŁA PRZEZ NASZYCH RODAKÓW. ZOBACZYMY, JAK WYGLĄDA POLSKA DZIELNICA, A TAKŻE OBEJRZYMY BAZYLIKĘ ŚW. JACKA, OD KTÓREJ NAZWĘ WZIĘŁA TA DZIELNICA MIASTA NAZYWANA PRZEZ TUTJESZYCH MIESZKAŃCÓW JACKOWEM.

NA  KONIEC DNIA NA ŻYCZENIA UCZESTNIKÓW MOŻLIWA KOLACJA W POLSKIEJ RESTAURACJI, PO KTÓREJ UDAMY SIĘ DO HOTELU NA ZACHODNICH PRZEDMIEŚCIACH MIASTA.

DZIEN 2

PO  ŚNIADANIU PRZEJEDZIEMY PRZEZ NAJDROŻSZE CZĘŚCI METROPOLII CHICAGO ZE WSPANIAŁYMI WILLAMI ORAZ POSIADŁOSCIAMI NAJBOGATSZYCH MIESZKAŃCÓW MIASTA. PRAWDZIWA PEREŁKĄ TEJ CZĘŚCI NASZEJ WYCIECZKI BĘDZIE POBYT NA TERENIE BAHAI TAMPLE. OBEJRZYMY TU PRAWDZIWE CACAKO ARCHITEKTONICZNE MIEJSCA MODLITW BĘDĄCEGO SWOISTYM RELIGIJNYM ESPERANTO, ZAPOZNAJĄC SIĘ Z JEGO SPECYFIKĄ I HISTORIĄ.

NASTĘPNIE PRZEJAZD PRZEZ DZIELNICĘ UNIWERSYTECKĄ DO CHICAGO – DOWNTOWN. TUTAJ ODĘEDZIEMY SPACER PO WSPANIAŁYM MILLENIUM PARK ZE SŁAWNĄ NA ŚWIECIE “FASOLĄ”, PRZEJDZIEMY DO PARKU GRANTA, PODZIWIAJĄC NA JEGO TERENIE PIĘKNĄ FONTANNĘ BUCKINGHAM, GDZIE NOWOŻEŃCY ROBIĄ SOBIE PIERWSZE ZDJĘCIA ŚLUBNE.

KOLEJNY PUNKT PROGRAMU TO SPACER PO WSPANIAŁEJ MILI CZYLI MICHIGAN AVE., GDZIE ZOBACZYMY DWA NAJSTARSZE W MIEŚCIE BUDYNKI WATER TOWER, KTÓRE JAKO JEDYNE PRZETRWAŁY SŁAWNY POŻAR CHICAGO Z 1871 ROKU.

PRZEJEDZIEMY WRESZCIE DO NAVY PIER – CHICAGOWSKIEGO MOLO Z BOGATĄ OFERTĄ DLA MIESZKAŃCÓW MIASTA I JEGO GOŚCI.

OSTATNIM PUNKTEM NASZEGO POBYTU W WIETRZNYM MIEŚCIE BĘDZIE WYJAZD NA PRZESZKLONY TARAS WIDOKOWY WILLIS TOWER (DAWNY SEARS TOWER), Z POZIOMU KTÓREGO PODZIWIAĆ BĘDZIEMY PANORAMĘ MIASTA I OKOLIC W WERSJI 360 STOPNI. BĘDZIE MOŻNA SKORZYSTAĆ Z WCIĄŻ CIESZĄCYCH SIĘ OLBRZYMIĄ POPULARNOŚCIĄ SZKLANYCH “BALKONÓW”, ZNAJDUJĄCYCH SIĘ BEZPOŚREDNIO PONAD ULICAMI MIASTA NA POZIOMIE 103 PIĘTRA.

PO TAKICH EMOCJACH ROZPOCZNIEMY DROGĘ POWROTNĄ DO METROPOLII DETROIT. POWRÓT PLANOWANY JEST NA OK. 22-23 PÓŹNYM WIECZOREM.

** UWAGA !!! PROGRAM WYCIECZKI MOŻE ULEC ZMIANOM CZASOWYM ZWIAZANYM Z WARUNKAMI POGODOWYMI, JEDNAK BEZ START DLA UCZESTNIKÓW.