PROGRAM   WYCIECZKI

                                                16 stanow USA, 9 Parkow Narodowych. ok. 7000 mil / 11200 km

Drapacze chmur i indiańskie puebla, plaże Kalifornii i ulice San Francisco, pustynie, jeziora i wielkie równiny. Wielki Kanion Kolorado, parki narodowe z gejzerami, gorącymi źródłami i dziką zwierzyną. Stolica przemysłu filmowego – Hollywood i światowa stolica hazardu – Las Vegas.

Jednym słowem – kwintesencja  Ameryki!

DZIEŃ 1

Przylot do Denver. Transfer do hotelu czas na odpoczynek i aklimatyzacje.

DZIEŃ 2

Najpierw zwiedzimy centrum Denver z jego stanowym Ratuszem a nastepnie wruszymy gorska trasa na polnoc do Wyoming.

DZIEŃ 3

 Park Black HillsMount Rushmore i wykute głowy 4 sławnych prezydentów USA. Monumentalna rzeźba Crazy Horse Polaka Korczaka – Ziółkowskiego (największy pomnik na świecie, wykuwany w skale). 

DZIEŃ 4

Przejazd malowniczą górską trasą  – pomnik narodowy Devils Tower – symbol Wyoming – wieża z filmu S. Spielberga Bliskie spotkania III stopnia. Odwiedzimy Cody – miasto Dzikiego Zachodu, związane z życiem sławnego Buffalo Billa. Nocleg u progu wschodniej bramy do Yellowstone.

DZIEŃ 5

Pobyt w słynnym i najstarszym na świecie Parku  Narodowym Yellowstone!!! W parku zobaczymy m. in. błota wulkaniczne, gorące źródła oraz gejzery, w tym najbardziej znany Old Faithful, Kanion rzeki Yellowstone i… bizony, będące symbolem Parku. Dalsza trasa do Salt Lake City.

DZIEŃ 6

Przejazd  malowniczą trasą – górskimi przełęczami przez Idaho do Reno w Nevadzie. Po drodze zatrzymamy się w Salt Lake City zwiedzanie centrum miasta ze świątynią Mormonów i Centrum Informacyjnym tej religii. Po drodze podziwiamy Wielkie Jezioro Słone oraz tor  wyścigowy Bonneville, służący do bicia rekordów prędkości. Wieczorem przyjazd do „największego – najmniejszego miasta świata”, jak głosi hasło reklamowe Reno. Nocleg w… kasynie w Reno – Nevada!

DZIEŃ 7

Niezapomniane widoki z przejazdu malowniczą górską trasą przez Sierra Nevadę do Parku Narodowego Yosemite. Zapierające dech w piersiach panoramy wysokogórskiego parku, szczyty Half Dome i El Capitan. Najwyższy w Ameryce Wodospad Yosemite Falls  oraz Bridal Veil. Doskonałe przykłady rzeźby w najpiękniejszej dolinie polodowcowej na świecie. W dalszej części dnia wizyta w Parku Narodowym Sekwoi z największymi i najstarszymi drzewami świata.

DZIEŃ 8

Przejazd  do San Francisco i krotki pobyt w mieście… Zwiedzanie miasta:  rejs statkiem po zatoce San Francisco wokół Alcatraz oraz pod Golden Gate Bridge na Pacyfik. Ze statku wspaniałe panoramy miasta. Dzielnica portowa  Fisherman’s Wharf. Najbardziej kręta ulica świata Lombard Street, przejazd przez Golden Gate Bridge, wspaniała panorama miasta z Wyspy Skarbów – Treasure Island.

DZIEŃ 9

Pobyt i zwiedzanie Los Angeles. Zobaczymy kolebkę miasta czyli misję franciszkańską – El Pueblo oraz przylegający doń Mexican Market. Przejedziemy do Beverly Hills –miasta najbogatszych ludzi USA gdzie zobaczymy m.in. Rodeo Dr- najsłynniejszą ulicę zachodniej części Stanów. Przejedziemy następnie nad Pacyfik do Santa Monica a na koniec wizyta w Hollywood na słynnym trotuarze gwiazd gdzie zobaczymy miejsce gdzie dawniej przyznawano Oskary -Chinski Teatr oraz obecne miejsce wręczania nagród – Kodak Theather.

DZIEŃ 10

Do południa dalsze zwiedzanie miasta aniołów a następnie przejazd do Las Vegas! Po drodze wizyta w Mieście Duchów – Ghost City – Calico. W tym westernowym miasteczku między innymi dawna kopalnia złota. Wieczorem przyjazd do Las Vegas. Przejazd przez Las Vegas Boulevard, tzw. Strip. Zobaczymy m.in. słynne hotele – kasyna:  MGM, Luxor, Bellagio, Wynns, Venice, Paris – Paris, New York – New York oraz wiele więcej! Nocą możliwość spacerów i obejrzenia wielu pokazów!

DZIEN 11

Dzień w Las Vegas:  indywidualne zwiedzanie miasta: kasyna, przedstawienia wieczorne – tańczące fontanny przed Bellagio, bitwa morska przed Treasure Island. Dla chętnych przelot helikopterem nad Las Vegas Strip oraz Grand Canyon z lądowaniem. 

DZIEŃ 12

Poranny przejazd do południowego Utah. Zwiedzanie wspaniałych Parków Narodowych: Zion oraz Bryce  Kanion – gwarancja niezapomnianych przeżyć! Formy geologiczne jakie można zobaczyć w tej liczbie tylko tutaj.

DZIEŃ 13

Wizyta w Parku Narodowym Grand Canyon (Wielki Kanion Kolorado)!Dzień będący prawdziwą ucztą bogów. Podziwianie najwspanialszego na świecie cudu natury z kilku punktów widokowych. Dla chętnych przelot helikopterem nad kanionem. Nocleg w  hotelu w rezerwacie Indian Anasazi w Kayenta w Arizonie. Uwaga!!! Dla chętnych jest możliwość zorganizowania  porannej wycieczki do jedynego w swoim rodzaju i fascynującego kanionu szczelinowego Antelope Canyon (płatnej dodatkowo). 

DZIEŃ 14

Fascynujący przejazd przez Monument Valley – park narodowy znany z filmów o Dzikim Zachodzie!!! Dalsza trasa do Four Corners – jedynego miejsca w USA, gdzie jednocześnie można być w czterech stanach. Tutaj indiański targ z ręcznymi wyrobami. W dalszej kolejności przejazd i zwiedzanie Mesa Verde, jedynego archeologicznego stanowiska w USA, miasta w klifach skalnych, gdzie można poznać dzieje i tradycje Indian Anasazi. 

DZIEŃ 15 

Przejazd do unikalnego Arches National Park, gdzie  powstałe na skutek wietrzenia wspaniałe łuki skalne oraz inne formy terenu  zaprzeczają istnieniu grawitacji. W dalszej  trasie  dla śmiałków i amatorów mocnych wrażeń fakultatywny  bezpieczny spływ pontonowy – rafting  po rzece Colorado (zgłoszenia przed wyjazdem na wycieczkę)!

Przejazd malowniczą trasą  do Denver w stanie Colorado. Przygotowanie do wylotu.

DZIEŃ 16

Wylot do Polski

DZIEŃ 17

Przylot do kraju

W miastach gdzie spędzamy dwa dni -Los Angeles czy Las Vegas- możliwość przesunięcia czasowego zwiedzanych miejsc i obiektów bez straty programowej

Program wycieczki może ulec małym zmianom, bądź zostać przesunięty w czasie z powodów od organizatora niezależnych. W każdej sprawie proszę kontaktować się z organizatorem. Kontakty podane poniżej.

Wycieczka na terenie USA odbywa się drogą lądową. Przejazd klimatyzowanym, wygodnym autokarem -busem/vanem. Codziennie zakwaterowanie w hotelach, kasynach-hotelach oraz motelach. Pokoje dwuosobowe z klimatyzacją i łazienkami. W wielu hotelach śniadania kontynentalne, zróżnicowane w zależności od miejsca noclegu. Opieka organizatora wycieczki, polskiego pilota – przewodnika na całej trasie. 

          Opłata za wycieczkę – prosze dzwonic lub mailowac.

Opłata obejmuje: przejazd po USA, zakwaterowanie, śniadania kontynentalne w większości hoteli, opiekę pilota, wjazdy i wstępy do wszystkich parków, wieżowców-punktów widokowych oraz muzeów i na wszystkie atrakcje (m.in. rejs statkiem wokół Alcatraz) oprócz imprez specjalnych: przelotu helikopterem i spływu pontonowego (rafting) oraz wizyty w Universal Studio i w Antelope Canyon.

Wydatek na lot i spływ (dla chętnych) to odpowiednio kwoty około (aktualna cena na dzien imprezy). Ewentualny lot helikopterem z Las Vegas (nad Stripem, tamą Hoovera, wlot do kanionu, przelot nad Wielkim Kanionem Kolorado, lądowanie w kanionie i lunch z szampanem- całość ok.4 godzin) – 640 $ (dla chętnych). Atrakcje w Universal Studio w Hollywood – ok.110 $, Antelope Canyon – ok.105 $.

Wszystkie wyżej podane kwoty (imprezy na terenie USA) są aktualne na rok wcześniejszy i mogą ulec zmianie  w zależności  m.in. od cen paliwa i decyzji lokalnych organizatorów.Sa to zmainy od kilku do kilkudziesieciu dolarow w przypadku lotu helikopterem ale bedzie to stale monitorowane przez organizatora.

ORGANIZATOR:  ”POLTOUR USA” – JAROSŁAW RUMIN 

Kontakt w sprawie wycieczki:

Tel w USA 248 7070577 ; tel. z Polski do USA  0-012487070577, what’s up +1 2487070577 ; messenger :Jarek Rumin .

e-mail: jarekrumin@yahoo.com

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!