Program imprezy


Dzień 0

Wylot z USA do jednego z portów Europy bądź Azji.


Dzien 1

Wylot do Singapuru z jednego z portów Azji bądź Europy


Dzien 2

Przylot do Singapore. Z powodu różnych godzin przylotu uczestników imprezy dzień będzie przeznaczony na indywidualny początkowy rekonesans po mieście blisko miejsca zamieszkania w zależności od pory przylotu. Jednakże już na starcie pobytu w Singapurze proponuję zwiedzić… lotnisko Changi – prawdziwe dzieło sztuki, najpiękniejsze lotnisko świata, które dla wielu turystów jest powodem do zrobienia sobie przerwy w locie w tym właśnie miejscu, by przez kilka godzin podziwiać to istne cudo. Przy jak najwcześniejszym możliwym zakwaterowaniu będzie czas na odświeżenie się, aklimatyzację i wypoczynek po długiej, bądź co bądź, podróży.

Dzień 3

Rozpoczniemy od wizyty w kolorowej budynkami, zapachami oraz smakami dzielnicy Little India. Zobaczymy kolorowy Tan House przy Buffalo Rd, Serangoon Rd – mekkę zakupocholików oraz istny sklepowy raj dzielnicy , następnie w planie lokalna świątynia hinduska poświęcona bogini Kali – Sri Veeramakaliamman. W dalszej kolejności przejdziemy pod Masjid Sultan Mosque, co utwierdzi nas w przekonaniu o konglomeracie wiary i religii w tym niezwykłym mieście. Następnie spacerem przejdziemy do najstarszej części miasta – państwa w rejon hotelu Ruffles oraz parku Fort Canning, mijając po drodze świątynie najróżniejszych religii obecnych na tym terenie, które mimo pryncypialnych wręcz różnic potrafią egzystować razem, pewnie dzięki powszechnemu w Singapurze zakazowi jakiejkolwiek agitacji religijnej. Zobaczymy stary budynek parlamentu, który służy obecnie jako muzeum sztuki, Old Hill Street Police Station , by po następnych kilkunastu minutach spaceru trafić w serce singapurskiego Chinatown. Pewnie możnaby tu spędzić kilka dni, ale główne dla nas punkty zwiedzania to stara świątynia hinduistyczna Sri Mariamman , Świątynia Buddha Tooth Relic, gdzie według wierzeń przechowuje się ząb Buddy znaleziony w Birmie – imponujący budynek, shophousy przy ulicy Ann Siang Hill, gdzie doskonale czuć klimat tej dzielnicy i oczywiście Pagoda Street – obwieszona chińskimi lampionami, reprezentacyjna ulica dzielnicy z lokalnymi sklepikami z pamiątkami. Będzie tu też czas na wcześniejszą kolację, bo zapachy i smaki nie dadzą nam przejść ot tak sobie. Dzień zakończymy pięknym rejsem po rzece, co pozwoli nam zobaczyć Sinapore by Night jak i samo centrum biznesowe z jego pięknymi wieżowcami.

Dzien 4

Śniadanie, a następnie metrem pojedziemy na przystań, by kolejką górską lub statkiem dostać się na sławną wyspę Sentosa, gdzie wśród mnóstwa atrakcji my odwiedzimy wspaniałe akwarium, według znawców będące najlepszym na świecie. Niezapomniane wrażenia gwarantowane. Około południa udamy się do sławnej dzielnicy Marina Bay, gdzie pobyt rozpoczniemy od Gardens by the Bay. Odwiedzimy wspaniały Cloud Forest z m.in. wielkim wodospadem, następnie Flower Dome z tropikalnymi roślinami z całego świata, odbędziemy spacer po OCBC Skywlak – będący wspaniałym punktem obserwacyjnym, dotkniemy jak tylko można najmocniej monumentalny Marina Bay Sends z pięknym basenem na szczycie trzech wieżowców, na który… nie będziemy mogli wejść, bo zarezerwowane jest to tylko dla gości hotelu. Weźmiemy udział we wspaniałym widowisku światło-woda-dźwięk czyli Garden Rhapsody Light Show. Będzie rzecz jasna czas na podziwianie wspaniałych mostów, łączących brzegi rzeki jak i na sławnego Mariliona-pol – pół lwa pół rybę, będącego symbolem miasta.

Dzień 5

Bardzo wczesna pobudka i wyjazd taksówkami na lotnisko Changi, skąd odlecimy na Bali. Po przylocie na Bali kontrole paszportowe oraz bagażowe a następnie transfer do naszej villi gdzie odbędzie się zapoznanie z obsługą oraz będzie czas na kolacje i wypoczynek na naszym prywatnym basenie w gronie uczestników wycieczki.

Dzień 6 – Dzień 11: Pobyt na Bali


Całodzienna wycieczka do Ubud – miasta położonego wśród wielu pól ryżowych i wąwozów z wieloma świątyniami oraz wspaniałym Monkey Forest Sanctuary . Podejdziemy do Tegenungan Waterfall – dla chętnych kąpiel, skorzystamy z Alasarum Swing – wysokiej na ponad 25 m nad ziemią huśtawki, odwiedzimy lokalny market z wyrobami tubylców.


Całodzienna wycieczka na zachód wyspy do Beratan Secret Water Temple zwanej też jako Floating Tample – symbol Bali z pięknymi świątyniami, sławną bramą wejściową, znaną ze wszystkich folderów o wyspie. Według wielu miejsce tak magiczne, że może zahipnotyzować i można się w nim zakochać… Jednak najbardziej fotografowanym tu miejscem jest jedna ze świątyń z jedenastoma dachami malejącymi wraz ze wzrostem wysokości, często odbijająca się w wodach jeziora. Wiele miejsc służy tutaj nowożeńcom za tło ślubnych zdjęć i ma przynosić szczęście. Wszystko to w rewelacyjnej scenerii dżungli pełnej kwiatów, krzewów i drzew. Odwiedzimy tez Botanical Garden oraz dwa leżące w bliskości piękne spływające kilkoma strumieniami wodospady: Banyumala Waterfalls oraz Sekumpul Waterfalls.

Pobyty na najładniejszych plażach południa Bali- wszystko w zależności od warunków pogodowych.

Dla przypomnienia w villi mamy prywatnego szefa kuchni, który będzie dla nas przyrządzał śniadania i obiadokolacje, każdy uczestnik ma zapewniony godzinny masaż balijski (dla chcących więcej możliwość zakupu kolejnych godzin w bardzo niskich cenach), obsługa zakupi nam wszystkie niezbędne towary według Państwa myśli, dysponujemy vanem, który będzie dla nas do wykorzystania w godzinach 9-17, a później na wezwanie $4 na godzinę plus paliwo. Na wycieczki będziemy mieli albo dwa vany, albo minibus.

Dzień 12 (Niedziela)

Dzisiaj mamy przedłużony pobyt w villi, którą powinniśmy opuścić do godziny 12 w południe, ale z racji naszego nocnego lotu do Dubaju villę opuszczamy o godzinie 20:00 i udajemy się na lotnisko, skąd odlatujemy do Emiratów.

Dzień 13

Wczesny przylot do Dubaju i po zostawieniu bagaży w przechowalni hotelowej, bądź po możliwym wczesnym check in (możliwy, ale nie na 100%, bo zależy od obłożenia hotelu) udajemy się na wycieczkę z lokalnym polskojęzycznym pilotem. W planie Burj Al Arab – ikona Dubaju, sławny hotel w kszatłcie żagla na sztucznej wyspie (z zewnątrz) , Souk Madinat Jumeirah – spacer po sławnym arabskim bazarze z milionem cudeniek, Ski Dubaj – stok narciarski, czyli trochę zimy na pustyni, Dubaj Marina – dzielnica miasta położona nad sztucznym kanałem z pięknymi hotelami i apartamentowcami, Bluewater Island – rezydencyjna dzielnica na sztucznej wyspie, położona obok sławnej ”Palmy na Morzu”, sama Palm Jumeirah – Palm Island, gdzie będziemy mieli czas na zdjęcia sławnego hotelu Atlantis – jedynego na świecie mającego 7 gwiazdek (niestety nie było miejsc w naszym terminie). Powrót na ląd kolejką magnetyczną Monorail, transfer do hotelu. Po południu zaś dalsza dawka emocji. Tym razem udamy się na pustynne Safari – jazda po pustyni bez trzymanki, kolacja w obozie Beduinów, możliowść jazdy na wielbłądzie, henna, shisha, taniec Derwisza i taniec Brzucha. Powrót do hotelu.

Dzień 14

Po śniadaniu kolejny dzień zwiedzania Dubaju: spacer po Al Seef – turystycznej dzielnicy nad Dubai Creek, pobyt i zwiedzanie starej części Dubaju Al Bastakiya, przepłynięcie łódką na drugą stronę Dubai Creek i wizyta na bazarze ze złotem oraz na targu z przyprawami, przejazd do Dubai Mall, wjazd na 124 oraz 125 piętro najwyższego wieżowca świata Burj Khalifa, pobyt w Dubai Aquarium, czas wolny na zakupy, multimedialny pokaz fontann , powrót do hotelu. Przygotowanie do podróży powrotnej, czas na odpoczynek, pakowanie a następnie transfer taksówkami na lotnisko, w zależności od godziny wylotu do wieczora, przez późną noc, aż do samego rana.